Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy parestezji

Parestezje to zaburzenia czucia, występujące w różnych miejscach na ciele, jednakże najczęściej odczuwane są w okolicach kończyn - palców, rąk, ramion i nóg. Zwykle zaburzenia te pojawiają się nagle i tak samo szybko ustępują. Mimo, iż odczucia te nie należą do przyjemnych nie cechuje ich bolesność.

Zobacz również opis choroby: Parestezja

Przyczyn parestezji jest wiele. Do najczęstszych należą jednak pozostawanie w jednej pozycji przez dłuższy czas, urazy nerwów, uciski nerwów kręgosłupa, jak też nerwów obwodowych, spowodowanych powiększeniem naczyń krwionośnych, chorobą nowotworową lub infekcją. Zaburzenia te mogą powstawać również w wyniku stosowania niektórych leków, uszkodzeń układu nerwowego spowodwanego zatruciami substancjami toksycznymi, jak też ze wzgledu na niedobory pierwiastków i witamin w organizmie.

Parestezji towarzyszą zwykle uciążliwe dolegliowści pod postacią mrowienia i drętwienia poszczególnych części ciała. Wiadome jest, iż tego typu objawy zdarzają się czasami każdemu, jednakże w przypadku tej choroby, symptomy są bardzo dokuczliwe.

Wizyta u lekarza jest jednak konieczna w przypadku, kiedy odczuwane mrowienie i drętwienie doprowadza do osłabienia i paraliżu, jak również gdy doszło do urazu głowy, szyi bądź też pleców. Należy także zwrócić uwagę na to, czy drętwieniom towarzyszy utrata przytomności, bądź czy pojawiły się problemy z mową, takie jak: jąkanie, i niewyraźna mowa, jak też zmiana widzenia czy trudności w chodzeniu.

Zobacz również opis choroby: Parestezja

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności