Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy urazów głowy

Mózg jest jednym z najważniejszych organów w organizmie człowieka, bez którego nie byłyby możliwe podstawowe funkcje życiowe. Odpowiada za mowę, myślenie, wzrok, chodzenie, kojarzenie, zapamiętywanie, uczeni się i pozwala na zachowanie prawidłowych parametrów pozostałych organów wewnętrznych. Wszelkie urazy głowy są niebezpieczne i powinny wiązać się z natychmiastową konsultacją lekarską w celu uniknięcia ewentualnych powikłań.

Zobacz również opis choroby: Urazy głowy

Skutkiem urazu głowy mogą być otarcia naskórka, obrzęk tkanki podskórnej oraz tzw. siniaki (podbiegnięcia krwawe) w miejscu urazu.

Mogą one nie świadczyć o poważnych powikłaniach jednak zaleca się wizytę u lekarza w celu upewnienia się, że wszytsko jest w porządku.

Osoba, która doznała poważniejszego urazu głowy, przy którym wystąpiła chwilowa utrata przytomności może odczuwać dolegliwości takie jak bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, senność, zaburzenia świadomości, dezorientacja co do swojej osoby, miejsca lub czasu, krótka utrata przytomności, zaburzenia pamięci i drgawki. Wymienione objawy świadczą o tym, że uraz jest na tyle poważny, że konieczna jest obserwacja szpitalna i wykonanie odpowiednich, specjalistycznych badań.

Najpoważniejsze, ciężkie urazy głowy charakteryzują się długo utrzymującymi się objawami świadczącymi o uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego. Pacjent odczuwa wtedy zaburzenia świadomości, które może trwać nawet kilka godzin, a nawet dni po urazie. Ponadto występują drgawki i wielokrotne wymioty. Poważnym objawom towarzyszyć oczywiście mogą otarcia naskórka, rany skóry i siniaki, wymagające opatrzenia.

Należy pamiętać, że w każdym przypadku, kiedy doszło u nas lub u naszych bliskich do urazu głowy nie należy tego bagatelizować. Nawet pozornie niegroźnie wyglądające stłuczenia czy rany mogą w efekcie powodować poważne komplikacje. Kontakt z lekarzem okazuje się konieczny, gdy występują powyższe objawy, a także, gdy pojawi się gorączka lub ograniczenie ruchomości szyi.

Zobacz również opis choroby: Urazy głowy

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności