Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zakażenia ośrodkowego układu nerwowego

Zakażenie ośrodkowego układu nerwowego może być przyczyną  nie tylko wielu powikłań zdrowotnych, lecz także doprowadzić do śmierci. Tylko bezzwłoczne podjęcie leczenia może zapobiec rozwojowi infekcji. Dlatego też warto zapoznać się z objawami zakażanie OUN.

Zobacz również opis choroby: Zakażenie ośrodkowego układu nerwowego

Symptomy jakie niesie za sobą zakażenie ośrodkowego układu nerwowego w dużej mierze zależą od czynnika wywołującego infekcję. Jednakże istnieją także charakterystyczne następstwa dla wszystkich rodzajów zakażeń.

Jak w przypadku innych chorób osoba cierpiąca na zakażenie OUN czuje ogóle osłabienie oraz gorsze samopoczucie. Odczuwa niechęć do życia oraz brakuje jej sił witalnych.

Objawy powyższej choroby najczęściej związane są z zespołem wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego, który przede wszystkim powoduje silne bóle głowy oraz światłowstręt. Wraz z tymi problemami najczęściej pojawia się również sztywnienie karku. Osoba zakażona często nie jest wstanie poruszyć nawet głową.

Chory może zacząć borykać także się z nudnościami oraz wymiotami. Ogólnym symptomem infekcji jest także nadmierna potliwość oraz przyspieszenie, bądź też zwolnienie akcji serca. U niektórych zarażonych osób może wystąpić także ślinotok. Widocznym następstwem choroby są pojawiające się wybroczyny na skórze.

Najbardziej charakterystycznym następstwem zakażenia OUN jest wysoka gorączka, której często towarzyszą silne bóle mięśni. Przejawem choroby są także liczne zaburzenia świadomościowe. Zazwyczaj osoba cierpiąca na powyższą infekcję zmaga się z uczuciem senności, w niektórych przypadkach może dojść nawet do śpiączki.

Zakażenie ośrodkowego układu nerwowego najczęściej powoduje różne problemy neurologiczne. Choroba może spowodować upośledzenie pamięci, zaburzenia mowy, czy też niemożność poruszania gałką oczną. Może dojść także niedowładu oraz porażenia części ciała. W wyniku czego osoba dotknięta infekcją najczęściej staje się sparaliżowana. W niektórych przypadkach dochodzi również do zaburzenia czucia.

Zakażenie ośrodkowego układu nerwowego  może doprowadzić do wielu poważnych powikłań zdrowotnych. Dlatego też jeżeli zaobserwujesz którykolwiek z powyższych objawów u siebie, bądź też u kogoś z bliskich, natychmiast udaj się do lekarza.

Zobacz również opis choroby: Zakażenie ośrodkowego układu nerwowego

Objawy kiły układu nerwowego

W rozwoju przebiegu kiły tego rodzaju, jej rozpoznanie nie jest trudne, jeśli mamy do czyniania z klasycznym przypadkiem. Wyjątkiem może być bezobjawowa postać, która jest trudna do zdiagnozowania. Na szczęście, dzisiaj rzadko zdarzają sie przypadki, kiedy chory bardzo późno rozpoczyna leczenie, dlatego jest duża szansa na wyzdrowienie... czytaj więcej

Walka z chorobą polio: Indie wygrały

Indie odniosły znaczący sukces w walce z chorobą Heinego-Medina. Albowiem, kilka dni temu zostały nawet oficjalnie usunięte z listy krajów, w których panowała ta niezwykle niszcząca choroba. Listę tę kontroluje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO, World Health Organization).... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy