Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zakażenia wirusem Coxsackie

Wirusy Coxsackie przenoszone są drogą pokarmową lub kropelkową od zakażonej osoby, jak również za pośrednictwem wody. Przedostając się do organizmu człowieka powodują wiele powikłań zdrowotnych. Zobacz, jakie objawy niesie za sobą zakażenie powyższą bakterią.

Zobacz również opis choroby: Zakażenie wirusem Coxsackie


Objawy


U większości zakażonych wirusem Coxsackie nie występują praktycznie żadne objawy. Tylko niewielka część osób przejawia jakiekolwiek oznaki zakażenia.

Najczęstszymi objawami jest przede wszystkim wysoka gorączka, której towarzyszą dreszcze oraz bóle głowy mięśni.

U większości osób gorączka trwa tylko kilak dni, po czym znika. Czasami występuje także bóle gardła, które bywają początkiem jego zapalenia.

W wyniku infekcji gardła mogą pojawić się owrzodzenia zarówno na migdałkach, jak i podniebieniu miękkim. Osoby zakażone mogą również mieć problemy z układem trawiennym oraz nudności. Przy tym często chorzy muszą zmagać się z biegunką.

Następstwem zarażenia Coxsackie są bolesne, czerwone pęcherze, które zaczynają pojawiać się w gardle, na języku oraz dziąsłach. Czasem rozprzestrzeniają się także na podniebienie oraz do wewnątrz jamy ustnej. Plamki pojawiają się zarówno na dłoniach, jak i podeszwach stóp. Objawem wirusa Coxsackie jest krwotoczne zapalenie spojówek, które powoduje bóle oczu, obrzęki, a nawet zaburza widzenie.

Zakażenie wirusem powoduje przede wszystkim różnorakie choroby przede wirusowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, choroba bostońska, zapalenie opłucnej, zapalenie jąder, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, ostre zapalenie trzustki. Uważa się też, że zarażenie tym wirusem sprzyja rozwojowi cukrzycy typu 1.

Jeżeli kobieta w ciąży jest zarażona Coxsackie może doprowadzić także do zakażenia swojego dziecka w trakcie porodu. Objawy u jej potomka pojawią się najprawdopodobniej około drugiego tygodnia po urodzeniu.

Objawy zakażenia wirusem Coxsackie są bardzo zbliżone do innych czynników chorobotwórczych. Dlatego też powyższą bakterię może potwierdzić tylko i wyłącznie przeprowadzenie specjalistycznych badań. 

Zobacz również opis choroby: Zakażenie wirusem Coxsackie

Objawy nieprzyjemnego zapachu z ust

Brzydki zapach wydobywający się z naszych ust jest bardzo wstydliwą i kłopotliwą przypadłością. Sprawia nam ona trudności w bliskich kontaktach z innymi i zmusza do ciągłej ostrożności. czytaj więcej

Bolesne zmiany na żołędzi i napletku

W obrębie żołędzi i napletka mogą pojawić się różnego rodzaju bolesne zmiany. Mogą to być pęcherzyki, grudki, złuszczenia lub po prostu bolesne zaczerwienianie. Zmianom może towarzyszyć świąd. Wspólnym mianownikiem tych zmian jest ich bolesność, lecz każda z nich jest objawem innej choroby.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Wirus czy bakteria? (1)

Autor tego artykułu powinien się zastanowić czy pisze o wirusie czy o bakterii? \\\"Objawy zakażenia wirusem Coxsackie są bardzo zbliżone do innych ...

29-09-2014 19:54

~wiruws

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy